Candoğan Travel - Yurtiçi ve Yurtdışı Gezi Hizmetleri
Alaçatı şube : 0232 716 00 90
0532 287 99 25
BİZE HEMEN ULAŞIN! +90(532) 111 7 333 +90(232) 381 0 066

TUR ARAMA

E-BÜLTEN KAYIT

E-Bülten’ e üye olun! Yeniliklerden ve Kampanyalardan, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

FACEBOOK SAYFAMIZ

DUYURULAR & HABERLER

  • Önceki
  • Sonraki
Çeşme Şubemiz Açıldı
Musallah mah. 1066 sok. no :10 ÇEŞME /İZMİR
devamını oku
Çeşmeli Özbek, Taşımacılık ve Turizm İşletmeciliği
Rent A Car, Havaalanı Shuttle, Otobüs Turları, Vip Servis, Transfer, Atv Kiralama, Yat Kiralama
devamını oku
UMRE TURLARIMIZIN TARİHLERİ KESİNLEŞTİ
UMRE - KUTSAL TOPRAKLARIN İZİNDE ZİYARET VE TURUMUZUN TARİH VE FİYATLARI BELLİ OLDU
devamını oku
VİZE ALMAK ARTIK KOLAYLAŞIYOR...
Vize almak artık kolaylaşıyor...
devamını oku
ADRES DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU...
devamını oku
SCHENGEN VİZESİ ALMAYI KOLAYLAŞTIRAN YÖNTEMLER
Schengen vizesi alınırken yaşanan zorluklardan kurtulmak,dahası alımı hızlandırıp kolaylaştırmanın yöntemlerini sizler için yazdık ve hazırladık.
devamını oku
Hac Takvimi Belli oldu
2015 yılı Hac Takvimi Diyanet işleri bakanlığı tarafından açıklandı...
devamını oku
CANDOGAN TRAVEL BİR ŞUBESİYLE DAHA HİZMETİNİZDE
Candoğan Travel Yeni şubesiyle hizmetinizde
devamını oku
yorum_yaz_candoğan_travel.jpg
OTEL/TATİL
üçkuyular pegasus uçak bileti
Kampanyalar
Video
KONSOLOSLUKLAR
vize_candoğantravel.jpg
Tur Sözleşme kuralları

SCHENGEN VİZESİ

Ülkeler arası seyahat ederken ortak olarak kabul edilen ve Avrupa Birliği ülkelerinin tamamı tarafından tanınan Schengen vizesi bazen seyahat severlerimizi büyük sıkıntılara sokabiliyor. Başvuru öncesi  veya esnasında yapılan küçük hatalar; ya da prosedür hatalarından kaynaklı vizelerin alınamadığı biliniyor.

  1. İdeal başvuru süresi
  2. Pasaport geçerlilik süresi
  3. Şahsınıza ait detaylar (önemli)

Pasaport bitiş tarihiniz seyahatinizden en az 6 ay uzun olması gerekiyor. Son tarihi 3 ay kalmış olan bir pasaport ile 4 aylık vize başvurusu mantıklı olarak red edilir. Bunda anormal bir durum yoktur ama bazen gözden kaçabiliyor. Vizesiz katılabileceğiniz gezilerinizde dahi süresi azalmış bir pasaport ile ülkeye alınamayabiliyorsunuz.

Vize başvurunuza seyahat tarihinden en az 3 hafta önce başvurmanızda fayda var. Bu işlemleri gerçekleştiren aracı firmaları izlemek veya onlarla işlemlerinizi gerçekleştirmek size avantaj sağlayabiliyor. Sizin yapmanız gereken sadece verdikleri tarihte gidip yeni düzenlemeye göre gerçekleştirmeniz gereken parmak basma işlemidir.

 Başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var ki, bunlar doğrudan vizeyi alıp alamayacağınızı belirleyebiliyor. Peki, nelere dikkat etmeliyiz?

*Çalıştığınız iş yeri ile ilgili evraklar çok ciddi önem taşımaktadır. Bu nedenle çalıştığınız şirkete ilişkin evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. Eğer kurumsal ve tanınmış bir firmada uzun süredir çalışıyorsanız, bu sizin için ciddi bir avantaj.

*Mezun ve çalışmıyor olanlar vize başvurusunda oldukça riskli bir grubu temsil ederler. Bu durumda yapacağınız şey ise ebeveynlerinize ait belgeleri eksiksiz hazırlayıp, seyahat masraflarınızı onların karşılayacağını da bir dilekçe ile belirterek başvuruda bulunmaktır.

*Öğrenci iseniz okulunuzla ilgili tüm evrakları eksiksiz şekilde tamamlayıp sunmanız gerekiyor. Çünkü başvuru sürecinde sizin en önemli referansınız okuduğunuz okuldur. Bunun yanında yine ailenizle ve ailenizin maddi durumunu gösteren evraklarla ilgili kısmı da en az okul bilgileri kadar önemlidir.

BİZE ULAŞIN!

  • +90(532) 111 7 333
  • +90(232) 381 0 066
  • FAX: +90(232) 381 1 509
Sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları candogantravel.com.tr sitesine aittir. Hiç bir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm tur bilgileri ve fiyatlandırma bilgileri bilgilendirme amaçlıdır. candogantravel.com.tr sitesi haber vermeksizin fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar...
COPYRIGHT © 2014 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR